Ciała, wiele ciał (Philip José Farmer)

Ciała, wiele ciałCiała, wiele ciał – Philip José Farmer – powieść erotyczna – recenzja – wydawnictwo Anta – blog erotyczny

 

Ciała, wiele ciał sugestywny tytuł więc nie sposób było się powstrzymać przed sięgnięciem po niego. Gatunkowo to futurystyczne fantasy, bo rzecz się dziej co prawda na ziemi ale w przyszłości, z tym, że populacja ludzka jest trochę… cofnięta ewolucyjnie. Dokładny opis krańcowo promiskuitystycznego, rozwiązłego społeczeństwa kontrastuje z oszczędnym opisem jednostek. Indywidualizm nie istnieje, a wszelkie aktywności – jeżeli już pojawiają się ich opisy – są podporządkowane społeczności.

Życie bohaterów powieści oparte jest o cykliczność zdarzeń, trąci pogańskimi korzeniami, z których pozostały rytuały. Jedynie rytuały, odprawiane choć nie wiadomo już dlaczego. Ich genealogia została zatracona gdzieś w mrokach przeszłości. Trochę magiczno-narkotycznych wizji po napojach i jedzeniu. Trochę zwierzęcej żądzy przejawiającej się choćby przeszczepianiem jelenich rogów człowiekowi, który tym samy staje się bóstwem (a dokładnie dawcą nasienia) – taki rogacz wszechojciec. Innymi słowy – nowa, jedynie słuszna, religia – kult płodności.

Pochwała strategii rozrodczej polegającej na braku wybiórczości w kontaktach seksualnych, gdzie dawca spermy kopuluje ze wszystkimi (lub niemal wszystkimi) dostępnymi w populacji partnerkami.

Brak szczegółowych opisów, w szczególności aktów seksualnych rozczaruje wszystkich, którzy sięgnęli po książkę kierowani obrazkiem na okładce. W dużej mierze autor odwołuje się do wyobraźni czytelnika grając niedopowiedzeniem i aluzją. Sugerując, że oto za zamkniętymi drzwiami czy zaciągniętą zasłoną dzieją się sceny zbyt rozwiązłe żeby je opisywać zbyt dokładnie.

Tekst nie powala jakością słowa, fabuła także. Bardziej pornografia niż erotyka jeśli chodzi o język i obraz stworzony przez autora. Lepiej jednak sięgnąć po inna pozycję.


To może być również interesujące:

Jak zwiększyć częstotliwość orgazmów?

Seks w ciąży

Brudna gra – opowiadanie erotyczne o zdradzie 

Pusta sala – opowiadanie femdom
Never more
 opowiadanie erotyczne 

 


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Dodaj komentarz