Giles Vranckx i jego kobiety – galeria na Odcienie Czerwieni

Gilles Vranckx

Giles Vranckx i jego kobiety

Gilles Vranckx studiował projektowanie graficzne, animację i sztukę komiksu. Miał okazję wystawiać swoje prace kilkukrotnie w Brukseli i Antwerpii. Gilles jest również filmprogrammerem Brussels Offscreen festwalu filmowego. Weekendami para się DJ’owaniem.

Tyle oficjalnej notki. Dlaczego postanowiłem przestawić jego twórczość czytelnikom Odcieni Czerwieni? Wiele lat temu zwróciło moją uwagę w twórczości artysty sposób przestawienia kobiet. Świadomie unikam określenia gatunku, czy techniki w jaki kobiety Gilesa Vranckx’a są prezentowane, ponieważ na przestrzeni lat jego prace ewoluują i jednym razem można w nich odnaleźć stylizację charakterystyczną dla plakatu filmowego, w innych przypadkach zaś cechy charakterystyczne dla grafiki pop-art czy wręcz komiksu.

Jedno pozostaje niezmienne – Giles Vranckx jest wyjątkowo uważnym podglądaczem kobiecych zachowań. I doskonale widać to w jego pracach. Podpatrzone z ukrycia, zatrzymane w kadrze intymne momenty, w których ktoś, taki jak ja, zakochany w kobiecości per se, może znaleźć pożywkę dla wyobraźni.

Dodatkowo nie są to wystudiowane, pozowane wizerunki lecz uchwycone w mgnieniu oka przypadkowe, wydawać by się mogło, sytuacje. Autor doskonale wychwytuje te momenty, w których cała sensualność i erotyzm jest niejako obnażona, doskonale widoczna. Artysta potrafi z pozornie banalnych gestów wydobyć i pokazać intymny, zazwyczaj niezauważalny erotyczny czar. Roztaczać aurę zmysłowości dostrzegalną jedynie dla kogoś, kto jest fetyszystą kobiecego ciała.

Każda z jego grafik ocieka kobiecością, do tego stopnia, że ma się wrażenie, że to niemal fotografie. Że kobieta przestawiona za sekundę obejrzy się i zruga podglądacza za wtargnięcie do jej prywatnej sfery. Dzięki ograniczeniu barw do niemalże monochromatycznego kontrastu między bielą a czerwienią, pozwala skupić się na tym co ważne, na charakterystycznej pozie, wygięciu szyi,  ułożeniu dłoni, czy bioder. Każda z jego prac to swoista etiuda, hołd ku czci kobiety – nierzadko femme fatale.

Ale czy nie jest właśnie tak, że każda z kobiet ma w sobie dziką kotkę?

Zapraszamy na autorską stronę Gilles Vranckx

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tekście zostały zaakceptowane przez Autora 


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.

 

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

 


To może być również interesujące:

Inkuby, koszmary i „Nocna mara” Füssliego

Kobiecy erotyzm w pracach LachicaM – galeria na Odcienie Czerwieni

Erotyczna kobieta Ossowskiej – galeria na Odcienie Czerwieni

Kobiety Brodziaka – galeria na Odcienie Czerwieni

Roman Kasperski – galeria nagości i kolorowego latexu

Merz: Jestem całkiem spokojną wariatką

VMPSelene – alternatywna moda latexowa wchodzi na salony


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Jedna myśl na temat “Giles Vranckx i jego kobiety – galeria na Odcienie Czerwieni

Dodaj komentarz