Gorący lód (Tomasz Jastrun)

Gorący lód Tomasz JastrunGorący lód Tomasz Jastrun – 29 poważnych niepoważnych opowiadań o miłości niemiłości – Wydawnictwo Czarna Owca (dawniej Wydawnictwo Santorski & Co) – erotyka – blog erotyczny – zooza

W odwrotnej kolejni czytałam niż autor pisał – jako pierwszą przeczytałam Grę wstępną, która mnie urzekła a dopiero sporo później debiutancki Gorący lód. Z jednej strony nie żałuję ponieważ pełna dobrych wspomnień pierwszej książki sięgnęłam po drugą. Z drugiej jednak strony ze względu na tematykę niektórych opowiadań Gorący lód nie jest tak spójny i apetyczny.

Nie potrafię doszukać się erotycznego dreszczyku czy choćby łaskotania patrząc na scenę, w której w okresie internowań milicjanci wchodzą nocą do mieszkania, a tam on, ona, dziecko. Rozumiem wagę sceny ale nie przemawia ona do mnie w ero-kontekście. Na szczęście, dla mnie, jest kilka tekstów, które są tym, do czego Tomasz Jastrun mnie przyzwyczaił – lekką opowieścią, zawoalowaną erotycznie historią. Wizualizacje łatwo tworzone w głowie na podstawie słów, słów nie pozbawionych humoru, miejscami całkiem pikantnego. Swoboda w konstruowaniu fabuły i narracji to coś, co rzuca się w oczy. Z równą łatwością autor pisze w pierwszej osobie i rodzaju męskim jak i wciela się w kobietę.

Gdyby nie retrospekcje stanu wojennego, a nawet lat siedemdziesiątych byłaby to fajna, współczesna podglądanka obyczajowa.  Bo jest w tych opowieściach coś z zaglądania przez uchylony lufcik do sypialni, nie nachalne podglądactwo ale raczej sympatyczne zerkanie. Z perspektywy ‘Gry wstępnej’ Jastrun rozwinął to, co w debiucie miał najlepsze – lekkie pióro, zabawne sytuacje, celne uwagi i przede wszystkim – obserwacje ludzi w konotacjach erotycznych oczywiście.

Reasumując – jak na debiut może być, ale zdecydowanie wolę późniejszą twórczość.


To może być również interesujące:

Brudna gra – opowiadanie erotyczne o zdradzie 

Pusta sala – opowiadanie femdom


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Dodaj komentarz