Intymność. Wystawa rysunku Marii Kadyszewskiej

RYSUNEK LESBIJKI

Intymność. Wystawa rysunku Marii Kadyszewskiej

Czy można ująć subtelność w delikatnych pociągnięciach piórka, w atramentowych kreskach rozgraniczających biel i czerń?

Nadać formę czułości, sportretować wrażliwość. Odcieniami seksualności odtworzyć więź, która jest możliwa jedynie w intymnych sytuacjach. Zakląć w liniach dotyk, muśnięcie warg na karku. Ona – Maria Kadyszewska – potrafi. Wykorzystując w tym celu rysunek lesbijek.

Rysunek erotyczny to kategoria niemłoda. Jednak rysunek, który uchyla rąbka zakulisowych tajemnic w związku lesbijskim to klasa sama dla siebie. Zebrane na wystawie prace to próba odczarowania stereotypu kobiety w takim związku. Prace, na których nie uświadczymy karykaturalnego babochłopa ale dwie wrażliwe istoty. Obdarzające się szacunkiem i czułością. Emanujące poczuciem bezpieczeństwa własnej sypialni. Niektóre prace autorki można obejrzeć na blogu. Znaleźć tam można dużo więcej niż tylko rysunek dwóch kobiet, udostępnione  prace malarskie i szkice, rodzinne portrety, krajobrazy Warszawy.

Wystawa to także próba zaprezentowania zachowań – codziennych, prostych czynności, które w przestrzeni publicznej, w wykonaniu par heteronormatywnych są przejawem normalności, w innej ‘interpretacji’ – obrazoburczym epatowaniem preferencjami seksualnymi. Autorka publikuje swoje prace na Deviantart – portalu dedykowanym niszowym twórcom, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości erotycznej.

Intymność – idealnie dobrany tytuł wystawy pokazującej kobiety nie w wulgarnych scenach seksualnych ale chwilę przed, a może chwilę po miłosnych uniesieniach. Ubrane w ciepłą, wrażliwą delikatność. Ujawniające to, czego nie widać na zewnątrz. I nie jest to niezdrowe podglądanie, to raczej zaproszenie do spaceru po Prywatnej Galerii Ulotnych Chwil. Do której autorka zaprasza już w najbliższy piątek.

Kiedy: 30 września 2016
Gdzie: Instytut Pozytywnej Seksualności,
ul. Złoczowska 6D, Warszawa
Godz: 19.00

Wstęp wolny.


To może być również interesujące:

Consent musi być – o bezpieczeństwie w relacjach BDSM cz. 2

Merz: Jestem całkiem spokojną wariatką

Kobiety Brodziaka

Never more opowiadanie erotyczne 

Public relations opowiadanie erotyczne 


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Jedna myśl na temat “Intymność. Wystawa rysunku Marii Kadyszewskiej

  1. Niestety w weekend Instytut był zamknięty na cztery spusty. Wiem, że wystawa będzie tam do końca roku, więc może się uda zobaczyć. Ale jeśli chodzi o dni i godziny otwarcia Instytutu to jest to zagadka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.