Kamasutra Kolorowanka dla dorosłych

kamasutra kolorowanka dla dorosłychKamasutra Kolorowanka dla dorosłych – recenzja – Wydawnictwo Stolgraf

Kamasutra Kolorowanka dla dorosłych coś dla ciała i dla ducha z odrobiną erotyki i plastyki. Za początek mody na kolorowanki dla dorosłych uznawany jest Tajemny ogród Johanny Basford. Nie była to pierwsza kolorowanka dla dorosłych w historii ale dopiero ta publikacja sprawiła, że trend stał się naprawdę modny i lubiany.

W sprawie kolorowanek wypowiedzieli się już psychologowie. Podkreślają, że kolorowanki dla dorosłych mają dobry wpływ na psychikę, jak i na nastrój człowieka. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. Niektórzy uważają nawet, że mają działanie antydepresyjne.

A jakie wzory kolorują dorośli? Najczęstsze są motywy kwiatowe, ogrody, mandale, ornamenty czy szlaczki. Bardziej wyrafinowane wydawnictwa oferują najsłynniejsze światowe budynki czy pomniki, owady, a nawet… obrazy Claude’a Moneta czy Vincenta van Gogha.

Na fali popularności kolorowanek dla dorosłych powstały zupełnie nowe terminy. Zentangle  odnosi się do znanych obiektów, na przykład zwierząt, które są wypełnione geometrycznymi wzorami. Zendala to okrągła mandala wypełniona geometrycznymi wzorami. Od klasycznej mandali odróżnia ją to, że wcale nie musi być symetryczna. Zendale często wyglądają jak okrągłe witraże, w których znajdują się jakieś obiekty – na przykład drzewa czy kwiaty.

Powstają także wzory, które przeznaczenie dla dorosłych traktują… dosłownie. Taka właśnie jest Kamasutra. Kolorowanka dla dorosłych wydana przez    Wydawnictwo Wydawnictwo Stolgraf to połączenie indyjskiej księgi dla miłośników sztuki kochania z odstresowującą mocą aktywności plastycznej. Czyli rysunki pozycji seksualnych par wypełnione geometrycznymi wzorami.

kamasutra kolorowanka dla dorosłych

kamasutra kolorowanka dla dorosłych


Inne polecane recenzje:

Spóźniona kochanka – recenzja

Świadomy seks – recenzja

Lesbos – recenzja

Gra wstępna – recenzja

Moich 365 kochanków – recenzja


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zalajkujesz albo dodasz do obserwowanych nasz profil,

Jedna myśl na temat “Kamasutra Kolorowanka dla dorosłych

Dodaj komentarz