Erotyczna kobieta Ossowskiej – galeria na Odcienie Czerwieni

Kamila Ossowska

Kobieta Ossowskiej – wystawa prac – akty

Po raz kolejny na Odcieniach Czerwieni prezentujemy sztukę zmysłową, umykającą swoją naturą prostemu postrzeganiu erotyczności wprost.

Na prace Kamili Ossowskiej natknąłem się przypadkiem; ktoś użył jej grafiki do zilustrowania jakiegoś banalnego opowiadania. Sam tekst wyleciał dawno z głowy, ale w pamięci  pozostało wspomnienie dynamicznej i odważnej kreski. Nonszalanckiej łatwości w nakreśleniu kobiecej sylwetki, przy jednoczesnej wierności anatomii.

Przyznaję się – jestem podglądaczem. Uwielbiam zaglądać w najbardziej intymne zakamarki kobiecego ciała i duszy. Ossowska zachwyciła mnie nie wiernym odwzorowaniem, nie urzekła mnie jej technika malarska, żadna z tych rzeczy nie miała znaczenia, bo w jakiś nieznany mi sposób Artystka zdołała za pomocą piórka i węgla uchwycić emocje.

Przeglądam jej prace po raz kolejny – i po raz kolejny przyłapuję się na tym, że dostrzegam coraz to nowe szczegóły; wygięcia szyi, załamania linii bioder, smukłość linii łydki aż po wyciągnięte palce u stóp.

Kobiety Ossowskiej to bezpretensjonalnie erotyczne zwierzęta. Zmysłowe, bezpruderyjne – bo czego niby miałyby się wstydzić – kobiece do szpiku kości, świadome swej seksualności. Są wyuzdane, spragnione i pożądliwe. Jak kusicielki – poprzez rozmazanie węgla, grę światłocieni – zapraszają do swojego świata jednocześnie wskazując, że ich natury, prawdziwego oblicza nigdy nie uda się nam uchwycić.
Zmysłowości kobiety portretowanej przez Ossowską  znajduje swoje dopełnienie dopiero w akcie seksualnym. Dynamicznym, gwałtownym i zaborczym seksie.

Te obrazy są po stokroć silniejsze, prawdziwsze, bardziej pełne życia niż którekolwiek z przeczytanych przeze mnie opowiadań.

Barman Raven

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tekście zostały zaakceptowane przez Autorkę 

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

 

 

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska

Kamila Ossowska


Kamila Ossowska – Urodzona w 1990r. w Chojnicach. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Naukę malarstwa i rysunku kontynuowała w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego.

Autorka prezentuje sztukę osobistą, będącą swoistym nośnikiem emocji. Poprzez użycie prostych narzędzi, bowiem Artystka zazwyczaj porusza się w technice ołówka oraz rysunku węglem, otrzymujemy niezwykły wgląd w umysł artystki i postrzeganie rzeczywistości.

Ossowska poprzez interpretację kobiecego ciała dotyka złożonej kobiecej psychiki oraz jej intymnego świata wewnętrznego. Poprzez zachwytem nad nagością, kobiece ciało jawi się jako coś niemal metafizycznego. Budowanie obrazu za pomocą światła oraz wrażliwe traktowanie sytuacji tworzy swoisty charakter i spaja jej dorobek stylistycznie.

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w tekście zostały zaakceptowane przez autorkę.

Facebook   Portfolio 


Powiązane:

They cannot see me naked – opowiadanie erotyczne

Never more – opowiadanie erotyczne o dominacji 

Kobiecy erotyzm w pracach LachicaM – galeria na Odcienie Czerwieni

Kobiety Brodziaka – galeria na Odcienie Czerwieni

Giles Vranckx i jego kobiety – galeria na Odcienie Czerwieni

Roman Kasperski – galeria nagości i kolorowego latexu


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

 • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
 • dasz nam o tym znać komentarzem,
 • zalajkujesz albo dodasz do obserwowanych nasz profil,

 

5 myśli na temat “Erotyczna kobieta Ossowskiej – galeria na Odcienie Czerwieni

 1. Zaintrygowana i pod wrażeniem – taka byłam przy pierwszym zetknięciu się z pracami Kamili Ossowskiej.
  Niektóre – jak to zresztą bywa – bardziej przykuły moją uwagę i zdały się być bardziej… niezwykłe. W mojej subiektywnej ocenie, oczywiście. Nie wszystkie są w powyższym wyborze.
  Moją uwagę w tych rysunkach przykuwa realna, ale jednak nieco wibrująca kreska, „feeria” szarości, prowokacyjność, ale jednocześnie i subtelność, odwaga, ale i sensualność oraz intymność.
  Kobieta z prac jest niezwykle zagadkowa, tajemnicza, świadoma siebie i niepokojąca.
  Przyjemność dla oka.

  Z pozdrowieniami
  NoNickName

  P.S. Bardzo lubię niekolorowe prace. Tak w ogóle. Tym razem jednak patrząc na rysunek „Niepamięci” wolę „oryginał” – fotografię w kolorze, której autorstwa, pomimo licznych prób, nie udało mi się ustalić, a która mocno wbiła mi się w pamięć. Odwzorowanie niezwykłe.

 2. W moim odbiorze – prace niezwykle delikatne i emocjonalne, jednocześnie jest w nich coś niespokojnego, czy nawet, określiłabym – tragicznego. Zastanawia mnie też psychologiczny portret samej autorki.. Ile z osobistych doświadczeń wpłynęło na taką kreację kobiecości?
  Widać wyraźną inspirację, czy wręcz fascynację czarno białą fotografią, jednak – technika rysunku zachwyca wrażliwym potraktowaniem całości obrazu, różnicowaniem narzędzia i niewymuszoną lekką kreską, która w moim odczuciu nadaje „duszy” i szlachetności oglądanej pracy.

 3. Ciało jest niezwykle plastyczne… jest pamięcią i niepamięcią, czerń i biel doskonale oddaje tę energetyczną i pełną napięć siłę naszego pragnienia.
  Spełnienie wybrzmiewa światlocieniowymi akordami… grą wyobraźni w pieszczocie spojrzeń.
  Opowiadać ciałem jest prościej, niż opowiedzieć ciało – namiętną dynamiczną cielesność, zmyslowość nie tylko kobiet – Kamili się udało! Gratuluję.

 4. Żywe, dynamiczne, zmysłowe. Kobiecość w pełnej krasie. Bez wygładzonego wizerunku jaki zazwyczaj serwuję nam faceci. Brawo.

Dodaj komentarz