Kucharz (Martin Suter)

kucharz powieść erotycznaKucharz – powieść erotyczna – Martin Suter – afrodyzjak – recenzja – Wydawnictwo Świat Książki

Kucharz powieść erotyczna, która nie jest typowym przedstawicielem gatunku. Nie mniej jednak główny wątek wokół którego skonstruowana została fabuła jest erotyką w najczystszej formie, z jej najbardziej fizycznymi przejawami.

Sprawcą całej historii jest postać z przeszłości – babcia głównego bohatera – tamilskiego azylanta mieszkającego i pracującego w Szwajcarii. Przedstawiając trzydziestoletniego Maravana oraz historię jego rodziny autor przemyca informacje o sytuacji politycznej Sri Lanki. Wojna domowa, partyzantka, Tamilskie Tygrysy, nielegalne interesy. Finansowanie działań zbrojnych przez zwykłych ludzi, którym udało się opuścić tereny wojny ale zmuszeni są do oddawania ciężko zarobionych pieniędzy.

Główna postać kobieca Andrea wnosi do powieści tło społeczne, panujące wśród tradycyjnych tamilskich rodzin relacje, hierarchię , obyczaje. Przeniesienie ich do dwudziestowiecznego Zurychu kontrastuje z współczesna poprawnością polityczną i konstrukcją społeczeństwa wysokorozwiniętego kraju.

Mistrzostwo kulinarne Marvina daje o sobie znać w spektakularny sposób. Praktykowana przez niego kuchnia molekularna w połączeniu z tradycyjną, babciną magią miłosną popycha bowiem nieheteronormatywną kobietę do fizycznego kontaktu z mężczyzną. Kluczem do takiego efektu jest stosowanie się do bardzo starych przepisów, z bezwzględnym stosowaniem rytuałów przyrządzania potraw. Co ciekawe, nadawanie tym pełnym afrodyzjaków potrawom nowoczesnych form, charakterystycznych dla kuchni molekularnej, nie powoduje utraty magicznej miłosnej mocy.

Andrea zafascynowana seksualną mocą miłosnego menu, wpada na pomysł świadczenia usług cateringowych dla par poszukujących erotycznych podniet w tak nietypowym wydaniu. Początkowo oferta jest kierowana do małżeństw, z czasem jednak krąg klienteli się rozszerza, niekoniecznie w pożądanym przez twórców kierunku. Gotowanie dla polityków, biznesmenów, a w końcu także dla branży usług seksualnych z najwyższej półki cenowej. Egzotyczne aromaty, nieoczywiste kompozycje smakowe stają się niczym więcej jak kulinarną viagrą czyli zaprzeczeniem idei miłosnej magii.

Nie lada gratką, dla lubiących kulinarne eksperymenty, są zamieszczone na końcu książki przepisy potraw składających się ma erotyczne menu. Gwarancji, że zadziałają oczywiście autor nie daje, ale może warto wypróbować.

 


Interesujące mogą być również inne recenzje:

Spóźniona kochanka – recenzja

Świadomy seks – recenzja

Lesbos – recenzja

Gra wstępna – recenzja

Moich 365 kochanków – recenzja


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zalajkujesz albo dodasz do obserwowanych nasz profil,

Dodaj komentarz