Lesbijska literatura. A może by się wydać?

Lesbijska literaturaLesbijska literatura. A może by się wydać? – Sistrum – Stół Powszechny – spotkanie w Warszawie – LGBT

Lesbijska literatura. Spotkanie, które poprowadzi Anna Dziedzic, a w którym uczestniczyć będą A.M. Chaudière, Angelina Caligo & Anna Adamczyk. W czasie spotkania prezentacje, czytanie oraz panel dyskusyjny. Literatura lesbijska chciałaby się WRESZCIE wydać! Bo rynek wydawniczy w Polsce cierpi. Cierpi na brak dobrej, ciekawej, zabawnej, prostej lub głębokiej literatury lesbijskiej. Dlaczego?

Wydawnictwa coraz częściej otwierają się na wiele nowych gatunków, od newadult, przez literaturę obyczajową, aż po fantastykę. Jednak najbardziej rozchwytywane są pozostałe literki LGBT, z pominięciem literki L. Czyżby więc lesbijki nie pisały? Ależ skąd! Mają pełne szuflady! Zawartość tych szuflad i ich właścicielki – autorki objawią się oczom i uszom uczestników. W czytaniu performatywny można będzie zapoznać się z fragmentami twórczości, tematyką lesbijskiej prozy – tej nieopublikowanej i tej opublikowanej!W końcu spróbujemy dowiedzieć, jaką drogę przebyły pisarki, które swoje powieści wydały. Tymi autorkami – gościniami Anny Dziedzic będą:

  • Anna Adamczyk aka Anna Arendt – z książką „Życie rodzinne świstaka”
  • Angelina Caligo i A.M. Chaudiere – z książką „Na jej rozkazy”.
Będziemy się dopytywać, jak można się „wybić” i dlaczego warto dobijać się do wydawnictw oraz wydawać samodzielnie powieści, które traktują o więzi lub miłości między kobietami.

Sistrum to bezpieczna przestrzeń dla szeroko pojętej kultury lesbijskiej. W swoich działaniach Stowarzyszenie kieruje się takimi wartościami jak: wnoszenie wkładu, refleksja, odpowiedzialność i odwaga. Celem Stowarzyszenia jest: wytwarzanie, animowanie, rozpowszechnianie, archiwizowanie kultury lesbijskiej.

Kiedy?      27 kwietnia 2018, godz.19:00
Gdzie?      Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Źródło      https://www.facebook.com/events/794814267381750/


To może być również interesujące:

Erotyczna kobieta Ossowskiej – galeria na Odcienie Czerwieni

Kobiety Brodziaka – galeria na Odcienie Czerwieni

Giles Vranckx i jego kobiety – galeria na Odcienie Czerwieni

Dotyk i zmysłowość w serii XConfessions Erika Lust

Inkuby, koszmary i „Nocna mara” Füssliego

Walery, hrabia Ostroróg, erotyka retro i akty naszych prababek


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zalajkujesz albo dodasz do obserwowanych nasz profil,

Dodaj komentarz