Lethal Lesbian – jedyny taki festiwal filmowy

lethal lesbianLethal Lesbian – unikalny festiwal filmowy prezentujący wyłącznie produkcje, których autorkami są izraelskie lesbijki. Wydawać by się mogło, że ta monotematyczna inicjatywa nie zostanie dostrzeżona przez widzów na świecie. A jednak festiwalowe filmy trafiają na światowe ekrany,

Lethal Lesbian to izraelski festiwal filmowy poświęcony w całości lesbijskiej twórczości spod znaku X Muzy – aktorkom, reżyserkom, scenarzystkom. Odbywający się nieprzerwanie od 2008 roku festiwal jest unikalny w skali światowej – jego misją jest przybliżanie lesbijskiego kina publiczności, która w inny sposób nie jest w stanie dotrzeć do tego rodzaju twórczości.

W czasie festiwalu prezentowane są różnorodne filmy – od krótkometrażowych, przez etiudy, po pełen metraż, komedii przez dramat po dokument i video-art. To jedyny w Israelu festiwal, na którym prezentowany jest przegląd wyłącznie lokalnych filmów, stworzonych przez izraelskie kobiety. W roku inauguracyjnym festiwalu pokazy odbyły się także w Portland i Oregonie, były odpowiedzią na popyt na izraelskie kino lesbijskie poza granicami Israela.

Kiedy?         26 listopada

Gdzie?          Tel Aviv

Wejściówki można kupić tutaj

Jedna myśl na temat “Lethal Lesbian – jedyny taki festiwal filmowy

Dodaj komentarz