Na pokuszenie by Sofia Coppola

Na pokuszenieNa pokuszenie – seans filmowy – impreza w Toruniu – Sofia Coppola – Kino studenckie Niebieski Kocyk

Klub OD NOWA i Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”  zapraszają na projekcję filmu Na pokuszenie. Uwodzicielskiej adaptacji powieści Thomasa Cullinana w reżyserii słynnej scenarzystki i reżyserki Sofii Coppoli.

Historia dzieje się w czasach Wojny Secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa” powstał w 1958 roku a jego powstanie miało bezpośredni związek z polską odwilżą 1956 r. W chwili powstania w toruńskiej kulturze studenckiej wrzało. Zawiązywano grupy teatralne, kabarety, kluby filmowe, mniej lub bardziej efemeryczne pisma literackie (np. „Helikon” – w którym debiutował 19 letni Edward Stachura).

Wielką aktywność artystyczną wykazywali studenci Wydziału Sztuk Pięknych, organizujący wystawy i grupy twórcze. Szczególnym przejawem odwilży było pojawienie się jazzu – muzyki dotąd zakazanej. Toruński Jazz Club wg. Stefana Kościeleckiego – pierwszego kierownika Od Nowy – był trzecim w Polsce, po Krakowie i Warszawie. Przyjeżdżał tu nawet Krzysztof Komeda – Trzciński, bo w Poznaniu jeszcze wtedy jazzu nie grano.

Wspaniałą tradycją początkowych lat „Od Nowy” były spotkania z największymi postaciami polskiej kultury i nauki. Wystarczy wymienić kilka nazwisk: Waldorff, Tatarkiewicz, Sandauer, Przyboś.

  • Lata 70 – to dekada teatru alternatywnego. Kilka teatrów związanych z klubem zyskało nawet ogólnopolski rozgłos.
  • Od początku lat 80. Od Nową zawładnęła muzyka rockowa z kultowym festiwalem „Rock Naokoło Roku” i Republiką – najbardziej znanym do dziś zespołem, który powstał i działał w „Od Nowie”.
  • Ostatnia dekada XX wieku to okres, w którym Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa” stał się prawdziwym centrum kultury.
  • Rocznie organizowanych jest tutaj ponad 170 imprez – festiwale, koncerty, seanse filmowe i spektakle teatralne.

Kiedy?     16 października 2017, godz. 19:00
Gdzie?     Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”Toruń, Jurija Gagarina 37a
Ile?           studenci 10 zł, pozostałe osoby 12 zł
Źródło:    https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/333193/torun-na-pokuszenie


To może być również interesujące:

BDSM wprowadzenie

Jak zwiększyć częstotliwość orgazmów?

Seks w ciąży

Kobiety Brodziaka


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • dołączysz do naszej grupy Erotyka – Odcienie Czerwieni

Dodaj komentarz