Naked Girls Reading: Na Czarno

Naked Girls ReadingNaked Girls Reading: Na Czarno – nagość – Betty Q – Marta Konarzewska – czytanie w Warszawie

Naked Girls Reading: Na Czarno znów na scenie! Premierowy spektakl odbył się 27 listopada 2016r.  Czytanie performatywne autorstwa Marty Konarzewskiej i Betty Q. Naked Girls Reading czytają literaturę. Nago. Bo nie ma nic piękniejszego i bardziej intymnego. Bo nago znaczy głośniej. Bo „piękno jest tylko przerażenia początkiem”.

Na czarno. Nago. Na głos. Bo za oknem mrok. Bo boimy się, że w środku też będzie ciemno. Bo ciąży. Bo nago znaczy głośniej. Bo malwy pod oknem. Czarno na białym. Wierząc, że ten deszcz kiedyś się skończy. I będzie wiosna.

Projekt Naked Girls Reading powstał w 2009 w Chicago i działa w 25 miastach na świecie i w trzech w Europie (Warszawa, Londyn, Rzym). Warszawski rozdział istnieje od 2015 roku. Za kompozycję literacką spektakli odpowiada Marta Konarzewska, a za produkcję o opiekę artystyczną Betty Q.

Nagość na scenie wyzwala się z potencjalnej perwersji. Staje się pieczęcią szczerości, (…) uwalnia lekturę od wystudiowanych póz i snobistycznych kostiumów. – Maciej Nowak (Gazeta Wyborcza)

Te nagie dziewczyny pytają „czy każecie nam się wstydzić swojego ciała?”. To ogromna odwaga. Popłakałam się z napięcia, gdy Betty Q czytała ten fragment książki „Rykoszetem”, który jest analizą tego, co nacjonalizm robi z kobietami. Cały ten spektakl był na granicy niebezpieczeństwa. Jestem dumna, że mój tekst mógł w nim wybrzmieć. – Agnieszka Graff (o spektaklu Naked Girls Reading: Idzie Nowe. Nago)

Tego, jak wyglądało to czytanie po prostu nie można sobie wyobrazić. Za dużo mamy kalek w głowach, nawet naszych feministycznych głowach! – Joanna Erbel

rezerwacje: betty-q@wp.pl

 

Kiedy?        29 marca 2018, godz.19.00
Gdzie?        Madame Q, Burdzińskiego 5/24, 03-480 Warszawa
Ile?             50 zł
Źródło        https://www.facebook.com/events/156884001695073/


To może być również interesujące:

BDSM wprowadzenie

Jak zwiększyć częstotliwość orgazmów?

Seks w ciąży

Kobiety Brodziaka – galeria na Odcienie Czerwieni

Giles Vranckx i jego kobiety – galeria na Odcienie Czerwieni

They cannot see me naked – opowiadanie erotyczne

Naznaczona przez niego – opowiadanie erotyczne 


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zalajkujesz albo dodasz do obserwowanych nasz profil,

Dodaj komentarz