Obrazki (Myślenie jest erotyczne)

Myślenie jest erotyczne Obrazki

Obrazki (Myślenie jest erotyczne) – NoNickName – recenzja

Lustro, sen, plecy, papierosy i łzy – słowa tak charakterystyczne dla Obrazków.
Jest także erotyka, jest dominacja, jest też uległość, ale to emocje są głównym bohaterem tej książki – tych krótkich fragmentów spowitych w papierosowym dymie. Nad całością unosi się jakiś rodzaj tęsknoty, bólu i straty.

Dotyk.
Odczuwanie.
Dłonie, które delikatnie pieszczą, ściskają, policzkują. Których językiem jest czułość wyrażana sunięciem palców wzdłuż kręgosłupa czy wplataniem ich we włosy, by układać, przeczesywać czy mocno ścisnąć i pociągnąć.

Gdyby spojrzeć obrazami na Obrazki to dominującymi odcieniami będą wieczorno-nocny granat, rozświetlany światłami ulicy i miasta oraz blaskiem monitora, a także (lub przede wszystkim) szarość poranka i nieregularnych smug tytoniowego dymu dryfujących w powietrzu. Jest też i odrobina czerni – bo każdy ma swoją ciemną stronę, która w końcu zostanie uwolniona.*

Cisza towarzysząca zasypiającemu miastu i ludziom pozwala słyszeć lepiej i może odczuwać mocniej, myśleć intensywniej? Kobieta, mężczyzna i emocje między nimi. Nie jedna kobieta i nie ten sam mężczyzna.

Seks to nie mechanika ciał, to naturalność, prawdziwość, bez kreacji i masek, z potrzebą dotyku skóry i włosów. I nieważne czy to tylko muśnięcia, powolność ruchów, pieszczoty palcami, językiem, ustami czy szybkie i gwałtowne pieprzenie z urywanym oddechem, jękami i wrzaskami.
Emocjonalność.

Intymność, którą poznajemy z perspektywy kobiety i mężczyzny wczytując się w kolejne fragmenty, pozwala odkryć, że seks jest też wyrazem zaufania i miłości

Niezwykły język. Niezwykle obrane w słowa myśli, zdania, dla których warto po ten zbiór sięgnąć – niewielki, ponad stustronicowy. Czy chmury mają zapach? –  pada pytanie. Pachną? Obrazki pachną. Papierosowym dymem i kokosowym płynem do kąpieli, namiętnością i niebanalnością. Są jak kadry wycięte z filmu. Fragmentem całości, której nie znamy.

A Autor? Czy nie ciekawi mnie kim jest? Oczywiście. W tym jednak przypadku ta anonimowość jest zaletą. Pobudza wyobraźnię, wzmaga myślenie, a które, jak wiadomo, jest bardzo erotyczne.

 

Autor: Myślenie jest erotyczne
Wydawnictwo: Novae Res
Rok: 2017

 

  • Myślenie jest erotyczne, Obrazki, Novae Res 2017, s. 49.

To może być również interesujące:

Consent musi być – o bezpieczeństwie w relacjach BDSM cz. 2

Merz: Jestem całkiem spokojną wariatką

Kobiety Brodziaka

Never more opowiadanie erotyczne 

Public relations opowiadanie erotyczne 


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Dodaj komentarz