Pieprz z miodem (Sonia Zohar)

pieprz z miodemPieprz z miodem – Sonia Zohar – Wydawnictwo Sonia Draga – recenzja – blog erotyczny – zooza

Pieprz z miodem to zgrabnie napisane historie trzech przyjaciółek, absolwentek warszawskiej Akademii Sztuk pięknych, które dopadła… metryka. Kryzys wieku średniego albo rozliczenie z pierwszymi czterdziestoma latami życia – nazewnictwo dowolne. Fakt, że magiczna liczba czterdzieści wyłaniająca się na horyzoncie skłania do refleksji i podejmowaniu decyzji o zmianach.

Kim są bohaterki powieści? Są spełnionymi zawodowo, ceniącymi własną niezależność kobietami. Z jednej strony bardzo podobne do siebie, z drugiej zaś własne przeciwieństwa.

Malwina przeżywa rozterki, nazwijmy je, geograficzno-miłosne. Obiekt jej westchnień zamieszkuje w Tel Awiwie, ona sama dzieli swoje życie między dwa Tel Awiw i Warszawę. Dylematy dotyczące wyboru nasilają się w momencie kiedy mężczyzna się oświadcza. Najlepsza scena z udziałem tej bohaterki to dynamiczny, drapieżny, agresywny seks w pustym mieszkaniu. Scena nieco przywodząca na myśl Ostatnie tango w Paryżu, choć osadzona w innym kontekście. Kipiąca erotyką i zwierzęcym niemal seksem.

Domatorka Zuza nagle zmienia o sto osiemdziesiąt stopni życie i wyrusza na drugi koniec świata. I nie jest to przysłowiowy ale rzeczywisty drugi koniec. Celem podróży jest podążanie za mężczyzną, który miał być chwilowym kaprysem, przygodą może nie na jedna noc ale na tydzień. Okazało się jednak, że chwilowość przeistoczyła się w niemal destruktywne pożądanie.

Najbardziej pragmatyczna z przyjaciółek – Łucja – staje się demonem seksu. Za sprawą klienta biznesowego odkrywa w sobie uśpione pokłady kobiecości i seksapilu o których nie śniło się filozofom ani jej samej.

Przy tych wszystkich różnicach wciąż potrafią siedzieć w ulubionej kafejce lub na poddaszu mieszkania należącego do jednej z nich i dzielić się drobiazgami. Trzy diametralnie odmienne temperamenty. Trzy podejścia do życia. A jedno niemal identyczne pragnienie – potrzeba znalezienia miłości przez duże M.

 


Spodobał Ci się ten wpis? Uważasz że jeszcze komuś może się przydać?  BĘDZIE NAM BARDZO MIŁO, JEŚLI:

  • zalajkujesz go albo udostępnisz na swoim profilu na Facebooku,
  • dasz nam o tym znać komentarzem,
  • zaobserwujesz nasz funpage, żeby być ze wszystkim na bieżąco.

Powiązane:

inne recenzje Odcieni Czerwieni

Dodaj komentarz