Stereotypy kobiece – ciało w reklamie XXI w

kobiece ciało w reklamie

Warsztat Stereotypy kobiece – ciało w reklamie XXI w. skierowany jest do osób, które zauważają problem w postrzeganiu cielesności kreowanej przez reklamę i chcą się zastanawiać jaka jest w tym ich rola.

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na warsztat Stereotypy kobiece – ciało w reklamie XXI w., który ma na celu pokazanie, że posługiwanie się stereotypem w reklamie nie tylko zwiększa sprzedaż reklamowanego produktu. Takie wykorzystanie w reklamie powoduje wzmacnianie i utrwalanie stereotypu w świadomości odbiorców.

Reklama jest wykorzystywana do tego żeby dzięki niej konsument dowiedział się, czego „potrzebuje” oraz „jak wygląda idealny świat, co dobre, co złe, jak należy się ubrać, co kupić i kim zostać”. Człowiek nowoczesny – bohater reklam – wykształcony, dążący do luksusu, zadbany, dobrze wyglądający, szanujący tradycje, rodzinę. Ale bohater reklamy nie może być bezpłciowy. Stąd modelowy wizerunek kobiety, mężczyzny, dziadka, dziecka czy rodziny. Te modelowe wizerunki bohaterów buduje się w oparciu powszechnie występujące stereotypy. Tak wykreowana postać jest łatwo i szybko identyfikowana przez odbiorców.

Cel:

  • zapoznanie z problematyką stereotypów przy użyciu krótkich filmów i spotów reklamowych w obecnej kulturze;
  • zwiększenie świadomości roli stereotypów;
  • rozdzielenie prawdy od mitu na temat cielesności oraz dyskusja;
  • zapoznanie się z ćwiczeniami służącym do pracy nad postrzeganiem własnych schematów poznawczych i myślowych;
  • wymiana doświadczeń uczestników.

Prowadząca: Dorota Pytel

pedagog resocjalizacji, socjoterapeuta, psychotraumatolog. Ukończyła podyplomowe studia socjoterapii, podyplomowe studia psychologii klinicznej oraz liczne szkolenia z pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej.

 

zapisy i informacje:
Karolina Wróblewska
email: wroblewska.karolina.00@gmail.com
Tel. 519-459-059
Kiedy?       23 stycznia 2017, w godzinach 18:30 – 21:00

Gdzie?       Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/366970383672729/

Dodaj komentarz